вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 3
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Мухамед се пофали дека доаѓа од состанок со партискиот врв на СДСМ, дали раководството ќе оди во изолација?

Мухамед се пофали дека доаѓа од состанок со партискиот врв на СДСМ, дали раководството ќе оди во изолација?

Потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири денеска објави дека е позитивен на коронавирусот. Пред три дена тој учествуваше на телевизиска дебата на ТВ 24, а на самиот почеток на емисијата тој изјави дека доаѓа од состанок со партискиот врв на СДСМ.

Прашањето кое сега се наметнува во јавноста е дали раководството на СДСМ сега ќе оди во самоизолција и карантин како што налагаат мерките и препораките од Владата.

 

Парламентарни избори 2020