сабота, 15. август 2020. Вести денес: 0
home Вести

Муцунски: Здравата животна средина и почистиот воздух се нужни и се еден од приоритетите на проектот

Муцунски: Здравата животна средина и почистиот воздух се нужни и се еден од приоритетите на проектот

Кандидатот за пратеник во изборната единица 1 на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски на својата фејсбук страница сподели објава во која ги напиша мерките кои што ќе се превземат , предвидени со проектот Обнова на Македонија за почиста и здрава средина.

Коронавирус