сабота, 31. јули 2021. Вести денес: 86
home Вести

Муцунски: Време е да инвестираме не само во рекреацијата туку и во зеленилото во нашата земја

Муцунски: Време е да инвестираме не само во рекреацијата туку и во зеленилото во нашата земја

Утрово се наоѓаме на планината Водно, место кадешто скопјани уживаат и секој викенд и во работните денови, во рекреативните активности кои ги нуди оваа прекрасна планина.

Време е да инвестираме не само во рекреацијата туку и во зеленилото во нашата земја.

-Изградба на жичарница од подножјето на Водно до Средно Водно !
-Зелена Македонија – Засадување 2.500.000 садници годишно, од кои 500.000 во урбаните средини !

#ОбноваНаМакедонија

Коронавирус