понеделник, 2. август 2021. Вести денес: 55
home Вести

Муцунски: ВМРО-ДПМНЕ се обврзува за инвестирање во спортот и рекреацијата на граѓаните на оваа земја (ФОТО)

Муцунски: ВМРО-ДПМНЕ се обврзува за инвестирање во спортот и рекреацијата на граѓаните на оваа земја (ФОТО)

Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ денеска беше во посета на рекреативниот центар Матка каде го заедно со активистите имаа акција за чистење на ова природно богатство во главниот град.

Во живо од Кањон Матка

?Во живо од Кањон Матка

Gepostet von Тимчо Муцунски / Timco Mucunski am Samstag, 27. Juni 2020

Од таму тој вети нови велосипедски патеки, нови планинарски домови во целата земја, не само за оваа туристичка атракција.

Тој потенцираше дека е важно да се инвестира во спортот и рекреацијата и дека ВМРО-ДПМНЕ се обврзува на тоа.

Коронавирус