петок, 7. август 2020. Вести денес: 92
home Вести

Муцунски со поддршка од Демократската Младинска заедница на Европа

Муцунски со поддршка од Демократската Младинска заедница на Европа

Кандидатот за пратеник во изборната единица 1 на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски на својата фејсбук страница сподели видео обраќање на Javier Hurtado Mira, претседател на Демократската Младинска заедница на Европа-DEMYC, кој истакнува во видеото дека ги поддржува Муцунски и партијата ВМРО-ДПМНЕ.

 

 

Коронавирус