петок, 14. август 2020. Вести денес: 0
home Вести

Муцунски: Следната Влада да преземе реални политики за справување со пандемијата

Муцунски: Следната Влада да преземе реални политики за справување со пандемијата

Справување со коронавирусот и последиците од неа треба да бидат приоритет за следната Влада, рече претставникот од ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцински во изборната дебата на ТВ21.

„Нашите болници се преполнети и секој ден имаме цифри на троцифрени број на новозаразени и имаме голем број на починати лица. Првиот напор на следната Влада треба да биде во насока на преземање конкретна и реална здравствена политика“, потенцираше Муцунски.

Тој додава дека треба да се создаде економска благосостојба, односно продуктивна земја која ќе биде партнер и ќе ги намали даноците за сите.

Вечерва во изборната дебата на ТВ21, учествуваат дел од кандидатите за пратеници од првата изборна единица.

Коронавирус