петок, 14. август 2020. Вести денес: 0
home Вести

Муцунски: Се обврзуваме дека ќе ги олесниме административните процедури

Муцунски: Се обврзуваме дека ќе ги олесниме административните процедури

Кандидатот за пратеник во изборната единица 1 на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски на својата фејсбук страница објави видео обраќање.

-Време е за дерегулација и олеснато функционирање на сите оние кои се подготвени да инвестираат приватен капитал. Време е Македонија да стане успешна економска приказна, вели тој во видеото.

Целото видео може да го проследите во продолжение.

Коронавирус