недела, 24. јануари 2021. Вести денес: 51
home Вести

Муцунски позитивен на коронавирус

Муцунски позитивен на коронавирус

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски на социјалните мрежи објави дека е позитивен на коронавирус.

-Пред малку добив резултат дека сум позитивен на COVID-19. Чувајте се и чувајте ги вашите семејства. Вирусот воопшто не е наивен, напиша Муцунски на Фејсбук.

Коронавирус