сабота, 24. јули 2021. Вести денес: 0
home Вести

Муцунски: Нудиме проекти за малите и средните претпријатија

Муцунски: Нудиме проекти за малите и средните претпријатија

Досегашната помош за стопанствениците и бизнисите не е доволна, луѓето едвај егзистираат, вработените ги губат своите работни места, затоа што малите и средните претпријатија немаат пари ни за плати, истакна Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ, кандидат за пратеник во ИЕ 1.

„Со Проектот Обнова нудиме:

Намалување на бирократизацијата и олеснување на административните процедури,

Елиминирање на фискалните и парафискалните давачки,

Создавање продуктивни работни места и конкурентна економија“ – напиша тој.

Коронавирус