недела, 9. август 2020. Вести денес: 0
home Вести

Муцунски: Нашата визија нуди подобри времиња за Македонија

Муцунски: Нашата визија нуди подобри времиња за Македонија

Проектот #Обнова нуди план со кој се обврзуваме кон Вас – граѓаните.

》 Се обврзуваме за зголемена ефикасност на државата и силни институции.

》 Се обврзуваме за создавање на најповолни деловни услови за приватниот сектор и најефикасно користење на буџетските средства.

》 Се обврзуваме дека ќе создадеме еднакви можности за просперитет и подобри услови за животот на сите граѓани.

Нашата визија нуди подобри времиња за Македонија, затоа на 15-ти јули ја бараме вашата поддршка. Исправи се Македонијо, одбери Обнова, вели во своето видео обраќање кандидатот за пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ1 Тимчо Муцунски.

Коронавирус