четврток, 27. јануари 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Повторно над 2.000 заболени од коронавирус во земјава

home Вести

Муцунски на грчка телевизија: Ние сме Македонци и тоа ќе останеме

Муцунски на грчка телевизија: Ние сме Македонци и тоа ќе останеме

Меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Тимчо Муцунски вчера беше гостин на грчката телевизија „Скаи“ каде што изјави дека ние сме Македонци и тоа и ќе останеме во иднина.

Тој како гостив во вестите на грчката телевизија вели дека и покрај тоа што е сменето името на државата и на повеќе институции граѓаните знаат дека се Македонци, а државата им се вика Македонија.

Неговата изјава можете да ја погледнете во продолжение:

Најнови вести

Коронавирус