вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 225
home Вести

Муцунски: Избори без воспоставена набљудувачка мисија на ОДИХР не може да се сметаат за слободни и кредибилни

Муцунски: Избори без воспоставена набљудувачка мисија на ОДИХР не може да се сметаат за слободни и кредибилни

Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека избори без воспоставена набљудувачка мисија на ОДИХР не може да се сметаат за слободни и кредибилни.

-? Избори без воспоставена набљудувачка мисија на ОДИХР не може да се сметаат за слободни и кредибилни;
?? Веќе две години Македонија од страна на релевантни меѓународни организации и медиуми е карактеризирана како хибриден режим. Токму тоа е силна потврда за потребата од сеопфатна меѓународна набљудувачка мисија;
‼️Државното раководство и лидерите на политичките партии за ова прашање мора да имаат усогласен пристап и став. Се друго е несериозен однос кон демократските процеси, стои во неговиот пост на Фејсбук.

? Избори без воспоставена набљудувачка мисија на ОДИХР не може да се сметаат за слободни и кредибилни;?? Веќе две…

Gepostet von Тимчо Муцунски / Timco Mucunski am Freitag, 12. Juni 2020

 

Локални избори 2021