сабота, 15. август 2020. Вести денес: 0
home Вести

Муцунски: Грижата за секого ни е приоритет, затоа социјалните права на граѓаните мора да се зголемат

Муцунски: Грижата за секого ни е приоритет, затоа социјалните права на граѓаните мора да се зголемат

Кандидатот за пратеник во изборната единица 1 на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски денес беше во посета на Македонски Брод. На својата фејсбук страница ги напиша мерките кои ќе ги превзема ВМРО-ДПМНЕ за зголемување на социјалните права на граѓаните.

Во продолжение може да ги прочитате детално сите мерки предвидени со проектот обнова на Македонија.

 

Коронавирус