петок, 23. јули 2021. Вести денес: 0
home Вести

Муцунски: Граѓаните на Кисела Вода се жалат, СДСМ не заборави

Муцунски: Граѓаните на Кисела Вода се жалат, СДСМ не заборави

Чесните граѓани на Кисела Вода велат тука власта не исполнила ниедно ветување, нема ниту нова градинка за најмладите, нема средени улици, поддршката за малите бизниси изостанува, сообраќен метеж и нечист воздух се дел од нивното секојдневие.

СеОбврзуваме тука на овие граѓани да им овозможиме полесен живот, со конкретни мерки за решавање на градежната офанзива, со модерни иновативни решенија за здрава средина и вистинска грижа за најмладите.

Коронавирус