вторник, 11. август 2020. Вести денес: 64
home Вести

Муцунски: Главниот анкетар на Трамп, на овие избори најавува победа на ВМРО-ДПМНЕ

Муцунски: Главниот анкетар на Трамп, на овие избори најавува победа на ВМРО-ДПМНЕ

„Штотуку воочив на Твитер дека @jmclghln главниот анкетар на претседателот на САД Доналд Трамп, на овие избори најавува победа на ВМРО-ДПМНЕ.

Граѓаните очекуваат обнова, надеж и развој“-пишува кандидатот за пратеник на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 1, Тимчо Муцунски!

Коронавирус