среда, 12. август 2020. Вести денес: 179
home Вести

Муцунски: Дигитализацијата не само што ги забрзува процесите, ја забрзува економијата и ја подобрува транспарентноста

Муцунски: Дигитализацијата не само што ги забрзува процесите, ја забрзува економијата и ја подобрува транспарентноста

Кандидатот за пратеник во изборната единица 1 на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски денес оствари средба со граѓани од Карпош каде што разговараше за дигитализацијата и ги презентираше трите клучни проекти на програмата обнова на Македонија во насока на дигитализацијата.

 

Коронавирус