понеделник, 10. август 2020. Вести денес: 7
home Вести

Муцунски: Администрацијата треба да работи во интерес на граѓаните и приватниот сектор

Муцунски: Администрацијата треба да работи во интерес на граѓаните и приватниот сектор

Кандидатот за пратеник во изборната единица 1 на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски на својата фејсбук страница објави видео во кое говори за разговорот кој го имал со еден од синдикатите кои ги претставува вработените во јавната управа и вработените во правосудството.

-Разговаравме за повисоки плати, разговаравме за подобрување на условите во кои работат администрацијата, разговаравме и за тоа што ќе се очекува од администрацијата. Да биде давател на услуги на граѓаните, да работи во интерес на граѓаните и приватниот сектор, истакна тој во објавеното видео.

Коронавирус