петок, 14. јануари 2022. Вести денес: 136
home Вести

МТСП: 8 декември неработен ден за сите граѓани

МТСП: 8 декември неработен ден за сите граѓани

Согласно Законот за празници на Република Северна Македонија, 8 декември 2021 година (среда) – „Св. Климент Охридски“ е неработен ден за сите граѓани на Република Северна Македонија, информираа од Министерството за труд и социјална политика.

Министерството им го честита празникот „Св. Климент Охридски“ на сите граѓани.

Коронавирус