среда, 4. август 2021. Вести денес: 162
Вонредна вест

ОГНОТ ЈА ЗЕМА ПРВАТА ЖРТВА – изгоре жена во Старо Нагоричане

home Вести

Можна голомразица на патиштата, возете внимателно

Можна голомразица на патиштата, возете внимателно

На патиштата утринава сообраќајот се одвива по влажни коловози, а наместа има остатоци од кашест снег. Поради ниските температури можна е појава на голомразица.

Авто мото сојузот на Македонија информира дека се уште важи забраната за тешки товарни возила на патот Маврово – Дебар.

Коронавирус