петок, 29. јули 2022. Вести денес: 147
home Вести

Момировски до Иванов: Зошто луѓе од СДСМ и владата наеднаш во пресрет на изборите на социјалните мрежи почнаа да користат само Република Македонија?

Момировски до Иванов: Зошто луѓе од СДСМ и владата наеднаш во пресрет на изборите на социјалните мрежи почнаа да користат само Република Македонија?

На прашање на новинарот Зоран Иванов до неговиот колега Момировски зошто министерката Мизрахи не го почитува Преспанскиот договор, а е на висока државна функција Момировски му одговори:

-Гледам дека не сте многу по социјалните мрежи колега Иванов. И не следите што се случува последниве денови. Одеднаш луѓе влијателни и луѓе од влада запреа да го користат името Северна Македонија на кое инсистираа, и во пресрет на изборите почнаа да користат само Македонија. Тогаш кажете ми каква порака праќаат тие министри и незнам кои луѓе од СДСМ и владата, праша Момировски.

Коронавирус