недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 0
home Вести

Момче со шприц во рацете колабираше во центарот на Скопје

Момче со шприц во рацете колабираше во центарот на Скопје

Момче во несвесна состојба лежеше на клупа на плоштадот ВМРО во центарот на Скопје.

По дојава од минувачи, реагираше брзата помош, кои го земаа и транспортираа во болница. Лицето со себе имало и шприц, објавува НетПрес.

Кратко време по пристигнувањето на лекарската екипа, дошла и полицијата.

Засега здравствената состојба не е позната. Од МВР се уште немаат никакви информации за случајот.

Најнови вести

Коронавирус