сабота, 31. октомври 2020. Вести денес: 33
Во живо

ВМРО-ДПМНЕ на протест пред Регулаторната комисија за енергетика против поскапената струја

home Вести

27 април: Mобилните телефони вештачени од нелиценцирани вештаци, вели одбраната

27 април: Mобилните телефони вештачени од нелиценцирани вештаци, вели одбраната

Одбраната на обвинетите за настаните од 27 април бараат да не се прифати извештајот за вештачењето на мобилните телефони. Се работи за мобилните телефони на Трајко Вељановски и Крсто Мукоски.

На денешното рочиште за случајот, адвокатите потенцираа дека вештаците не се запишани во регистарот на вештаци, ниту пак имале лиценца.

Ниту вештачите имале право, ниту пак МВР како институција имала право да ги вештачи телефоните на обвинетите, нагласи адвокатот Еленко Миланов.

Коронавирус