петок, 23. јули 2021. Вести денес: 0
home Вести

МНР со предупредување: Македонските граѓани да избегнуваат патувања во или транзит низ Израел

МНР со предупредување: Македонските граѓани да избегнуваат патувања во или транзит низ Израел

Министерството за надворешни работи на Република Македонија, имајќи ја во предвид ескалацијата на безбедносната состојба во Израел, сугерира на македонските државјани да избегнуваат патувања во или транзит низ земјата.

-За македонските државјани затекнати во Израел, за сите дополнителни информации или помош да се обратат до Амбасадата на Република Северна Македонија во Тел Авив на мобилен +972549096965 или некој од SOS броевите објавени на веб страната на Министерството, се наведува во соопштението од МНР.

Коронавирус