недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

МНР И ВЛАДАТА БЛОКИРАНИ: Граѓаните нема да се откажат од протести додека Заев не си поднесе оставка по срамното понижување на Македонија (ГАЛЕРИЈА)

МНР И ВЛАДАТА БЛОКИРАНИ: Граѓаните нема да се откажат од протести додека Заев не си поднесе оставка по срамното понижување на Македонија (ГАЛЕРИЈА)

Во овие моменти во главниот град се одвива протест на две локации за оставка на Зоран Заев.

Граѓаните масовно се собраа пред Министерството за надворешни работи како и пред Владата на Македонија за да го искажат својот револт кон оваа ненародна власт и за да побараат оставка од премиерот Зоран Заев кој на срамен начин ја понижи нашата земја.

Граѓаните со транспаренти „Народе разбуди се“, „Оставка Заев“ и „Заев мафија, Македонија капитулација“ уште еднаш докажаа дека нема да се откажат од оставката на Заев во што поскоро време.

Инаку протестот кој траеше до 14 часот го пренесуваше КУРИР во живо, истиот можете да го погледнете погоре.

Коронавирус