среда, 7. декември 2022. Вести денес: 13
home Вести

Многу топло со температура до 41 степен, попладне можен дожд

Многу топло со температура до 41 степен, попладне можен дожд

Времето ќе биде сончево и многу топло со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Попладне ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи. УВ индексот ќе биде 9, информира Управата за хидрометеоролошки работи.

Утринската температура ќе се движи од 14 до 23 степени, а дневната од 30 до 41 степен.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и многу топло со умерена облачност. Утринската температура ќе достигне до 20 степени, а дневната до 39 степени.

Qatar 2022