среда, 27. мај 2020. Вести денес: 87
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Многу топло доцна вечерва- Температурите низ градовите

Многу топло доцна вечерва- Температурите низ градовите

Иако е доцна вечер, надвор повеќе од 20 степени.

УХМР предупреди за утре дека ќе биде најтопол ден и дека треба да не се излегува на отворено до 17 часот, да се јаде лесна храна, да се носи лесна облека и да се пијат многу течности.

Коронавирус