петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 135
home Вести

ММДЧП: Домашните компании одбиваат бизнис поради страв од Владата

ММДЧП: Домашните компании одбиваат бизнис поради страв од Владата

Македонското меѓународно движење за човекови права од Канада тврди дека домашни компании од одбиваат да соработуваат на бизнис основа со движењето поради страв од Владата.

Компаниите кои стопанисуваат со билбордите се плашат да ги истакнат најновите #НашетоИмеЕМакедонија билборди.

Ова движење е најактивното меѓу Македонците во дијаспората. За време на кампањата на референдумот ММДЧП залепи илјадници постери против промената на името и уставот низ Македонија но не најде фирма која што се согласи да ги објави нивните билбоарди.

Коронавирус