четврток, 2. декември 2021. Вести денес: 184
home Вести

Младите за обнова на Македонија: Утре годишна конференција на УМС

Младите за обнова на Македонија: Утре годишна конференција на УМС

Утре во 14 часот во Македонска филхармонија ќе се одржи Годишна конференција на УМС на ВМРО-ДПМНЕ, под слоганот Младите за обнова на Македонија.

-17.11.2019, 14:00 часот, Македонска филхармонија. Се гледаме утре! #МладитеЗаОбноваНаМакедонија, напиша претседателот на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ, Јован Јаулески.

Коронавирус