среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Младите на УМС од Берово се приклучија во помош на доброволците во с.Умлена (ФОТО)

Младите на УМС од Берово се приклучија во помош на доброволците во с.Умлена (ФОТО)

Младите од УМС на ВМРО-ДПМНЕ ОК-Берово денеска се приклучија во помош на доброволците кои што се обидуваат да го изгаснат пожарот во с.Умлена беровско.

-УМС на пат кон доброволците во с.Умлена, стои во краткиот опис на нивната Фејсбук објава.

Коронавирус