понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 281
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Млади лица од Скопје, Струга и Тетово починаа од коронавирус

Млади лица од Скопје, Струга и Тетово починаа од коронавирус

На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби почина 58-годишен пациент од Струга.

На истата клиника почина и 47-годишен пациент од Скопје.

И двајцата долго време биле поставени на механичка вентилација.

Во ГОБ „8-ми септември“ почина 41-годишен пациент од Тетово, хоспитализиран на 19 мај.

Парламентарни избори 2020