петок, 9. декември 2022. Вести денес: 182
home Вести

Млад живот згасна во страшна сообраќајка вечерва во Македонија

Млад живот згасна во страшна сообраќајка вечерва во Македонија

Страотна сообраќајка околу 17 часот јсе случила на патниот правец Кочани – Штип, објави порталот sky.mk. Во страшната сообраќајка учествувале два мотоцикли и автомобил, при што загинало едно лице.

Според неофицијални информации на порталот, починатото лице е од Св.Николе на возраст од 39 години.

Како што објави порталот, другиот моторџија со повреди е пренесен во Клиничката болница во Штип.

Несреќата се случила во близина на Џонсон Контролс. Повеќе детали засега не се познати.

Најнови вести

Qatar 2022