сабота, 4. јули 2020. Вести денес: 128
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Млад пациент од Тетово почина од коронавирус, денес се дознало дека е заразен

Млад пациент од Тетово почина од коронавирус, денес се дознало дека е заразен

Во ГОБ „8 Септември“ утрово почина 47-годишен пациент од Тетово.

Тој имал хронични заболувања, а примен во болница е вчера со симптоми на Ковид-19.

Дека е заразен било потврдено денес кога и го загубил животот.

Парламентарни избори 2020