петок, 18. јуни 2021. Вести денес: 0
home Вести

Мизрхи: Не гледам никаква пречка во мојата лична карта да не стои етничка припадност!

Мизрхи: Не гледам никаква пречка во мојата лична карта да не стои етничка припадност!

Како Рашела Мизрахи, горда Еврејка од Македонија сметам дека во мојата лична карта не постои никаква пречка да стои етничка припадност!, пишува на својата Фејсбук страница пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Рашела Мизрахи.

Не гледам причина зошто тоа би им пречело на колегите Апасиев и Крмов!?, вели Мизрахи во својата објава.

ЕУРО 2020

Македонија