сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 33
home Вести

Мизрахи: СДСМ го кочи носењето на петтиот пакет економски мерки

Мизрахи: СДСМ го кочи носењето на петтиот пакет економски мерки

Парламентарното мнозинство на чело со СДСМ го кочи носењето на петтиот пакет економски мерки, вели пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи.

-Нѐ уценуваат за сѐ додека стоиме на браникот на граѓаните. Нѐ уценуваат уште од првиот ден.
Нѐ уценуваат држејќи го народот како заложник. Одбиваат да ја отворат 36-та седница додека не изнудат од нас кворум за 32-та седница. Одбиваме да бидеме уценети! Тука сме во Собранието на Република Македонија за да ги изгласаме мерките кои се во интерес на граѓаните, без нивното условување, пишуваа таа на Фејсбук.

Најнови вести

Коронавирус