недела, 27. септември 2020. Вести денес: 104
home Вести

Мизрахи одговори на „прозивките за ДПМНЕ-овско знаме“: Ако ме прашаа ќе им кажев дека интервјуто не е снимано во министерство

Мизрахи одговори на „прозивките за ДПМНЕ-овско знаме“: Ако ме прашаа ќе им кажев дека интервјуто не е снимано во министерство

Дозата на сензационализам на која одредени кругови инсистираат е симпатична, дури и кога е неточна.
Но, ако ме прашаа ќе им кажев дека интервјуто не е снимано во Министерството, туку во просториите на ВМРО-ДПМНЕ. Секако мислам дека се поважни проблемите за кои говорам, а најважни, решенијата кои заедно ќе ги донесеме.

Вака одговори Рашела Мизрахи, новата министерка за труд и социјална политика, на „прозивките“ на одредени медиуми кои велат дека на прв ден како министерка се обраќа со ДПМНЕ-овско знаме во позадина.

Инаку, интервјуто на Мизрахи било дадено за националната телевизија Алфа.

Коронавирус