вторник, 27. октомври 2020. Вести денес: 146
home Вести

Мизрахи: Ние секогаш сме заедно со народот, затоа што сме столбот на државноста на Македонија

Мизрахи: Ние секогаш сме заедно со народот, затоа што сме столбот на државноста на Македонија

Како член на Извршниот Комитет на најголемата македонска партија ВМРО-ДПМНЕ јавно се заблагодарувам на претседателот Христијан Мицкоски и партијата за довербата.

Ние секогаш сме заедно со народот, затоа што сме столбот на државноста на Македонија.
И во тој дух, заедно со народот храбро ќе истапиме со напорна и чесна работа за доброто на Македонија.

Да живее ВМРО-ДПМНЕ!
Да живее Република Македонија!

Коронавирус