среда, 28. јули 2021. Вести денес: 178
home Вести

Мизрахи и Костовски: Во Бутел ќе победиме како никогаш досега

Мизрахи и Костовски: Во Бутел ќе победиме како никогаш досега

Кандидатите за пратеници од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Рашела Мизрахи и Дарко Костовски денеска беа во посета на населеното место Скопје север од каде упатија видео порака до граѓаните.

-Заедно со кандидатот за пратеник Рашела Мизрахи дадовме изјава од населеното место Скопје Север.
Од таму упативме силна порака, нашите граѓани се цврсто за обнова на Македонија, за исправена Македонија! На 15-ти јули заедно ќе ја казниме оваа ненародна влада!, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Заедно со кандидатот за пратеник Рашела Мизрахи дадовме изјава од населеното место Скопје Север.

Од таму упативме силна…

Posted by Дарко Костовски on Sunday, June 28, 2020

Коронавирус