вторник, 27. септември 2022. Вести денес: 54
home Вести

Мизрахи: Држава на НЕ-еднаквите – За некои решението за изолација е закон, за некои закон нема!(ФОТО)

Мизрахи: Држава на НЕ-еднаквите – За некои решението за изолација е закон, за некои закон нема!(ФОТО)

За некои решението за изолација е закон, за некои закон нема, коментира на својата Фејсбук страница пратеничката Рашела Мизрахи.

-Држава на НЕ-еднаквите!
За некои решението за изолација е закон, за некои закон нема.
За некои нема возило за ИТНА ПОМОШ кога ИТНО Е ПОТРЕБНА ПОМОШ, за некои итната помош е приватна сопственост.
Има разлика!!!, пишува во својата објава Мизрахи.

Коронавирус