недела, 26. септември 2021. Вести денес: 108
home Вести

Мизрахи до власта: Ја уништивте земјава, сѐ што допревте уништивте! Ја пеплосавте! Вака НЕ СЕ ВОДИ ДРЖАВА!

Мизрахи до власта: Ја уништивте земјава, сѐ што допревте уништивте! Ја пеплосавте! Вака НЕ СЕ ВОДИ ДРЖАВА!

РЕПУБЛИКАТА во пламен! Не ме интересира зошто не сте ги сервисирале противпожарните авиони. Не ме интересира тоа што три години „не сте можеле да ги најдете” протоколите за справување со кризи. Не ме интересира тоа што хеликоптерите ги користите за личен превоз. За срам сте!, пишува пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Рашела Мизрахи на Фејсбук.

-Влада – Заев, Министерство за одбрана – Шеќеринска, Министерство за внатрешни работи – Спасовски, Министерство за здравство – Филипче, ЦУК, Пендаровски, Вака ли се води држава? Ја уништивте земјава! Сѐ што допревте уништивте! Ја пеплосавте! Вака НЕ СЕ ВОДИ ДРЖАВА!

Коронавирус