понеделник, 19. октомври 2020. Вести денес: 146
home Вести

Мизрахи реплицираше на СДСМ: ЗНАМ ДЕКА НЕМАТЕ СРАМ, НО МАКЕДОНИЈА СЕ СРАМИ ОД ВАС!

Мизрахи реплицираше на СДСМ: ЗНАМ ДЕКА НЕМАТЕ СРАМ, НО МАКЕДОНИЈА СЕ СРАМИ ОД ВАС!

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи одговори на обвинувањата од СДСМ. Таа испрати реакција по обвинувањата од партијата на Зоран Заев дека: Со изборот на Мизрахи за член на Извршниот комитет, Мицкоски ја потврди антиевропската матрица на ВМРО-ДПМНЕ.

„Мизрахи ја загрози македонската европерспектива е во превод Евреите се опасност за Европа како изваден цитат од говорите на Гебелс и неговиот фирер Хитлер.

Очекувам во следната ваква изјава на СДС да бидам нацртана како карикатура со огромен нос и наочари.

ЗНАМ ДЕКА НЕМАТЕ СРАМ, НО МАКЕДОНИЈА СЕ СРАМИ ОД ВАС“, напиша таа!

Коронавирус