сабота, 4. декември 2021. Вести денес: 56
home Вести

Мизерија: СДСМ плаќа за да се фали со јапонска донација во здравството

Мизерија: СДСМ плаќа за да се фали со јапонска донација во здравството

Социјалдемократскиот сојуз односно нивната партиска испостава во Кавадарци на социјалната мрежа Фејсбук плаќа за ширење на пост во кои се фалат со добиена донација од страна на Јапонската Амбасада во износ од 50 илјади евра, со која целосно е реновирано и опремено детското одделение во болницата во Кавадарци.

Најнови вести

Коронавирус