среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 193
home Вести

Митровски: Каде тоа има законски основ за онлајн судење?!

Митровски: Каде тоа има законски основ за онлајн судење?!

„Дали може некој од колегиве од мојата и сродните професии( обвинители и судии) да ме подучи мене како очигледно недоволно образован каде тоа има ЗАКОНСКИ основ за онлајн судење?!“, стои во Фејсбук статусто на адвокатот Јанаки Митровски.

-Еве прифаќам дека не знам, сигурно оние кои заговараат онлајн судења повеќе знаат од мене. Бујрум каде да прочитам законски основ за генијалнава идеа!, пишува тој.

Коронавирус