понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 192
home Вести

Митрополит Агатангел: Новата министерка за труд и социјална политика ќе ги слушне сите барања и желби на децата со церебрална парализа од Велес

Митрополит Агатангел: Новата министерка за труд и социјална политика ќе ги слушне сите барања и желби на децата со церебрална парализа од Велес

Христос се роди, навистина се роди. За прв пат еден министер за труд и социјална политика да ве посети вас родители и да ги посети дечињата и да поразговара со вас како и да и пренесете вашите маки и страдања, вашата болка која тлее во вашите срца за да може да ја добиете онаа помош која ја барате од министерството за труд и социјална политика, со овие зборови митрополитот господин Агатангел денеска се обрати пред Здружението на лица со церебрална парализа од Велес.

-Јас сум многу радосен што еве техничката влада со смена на неколку министерства од партијата ВМРО-ДПМНЕ и новата министерка за труд и социјала е тука меѓу нас со надеж дека сите ваши барања и желби бидат исполнети и со надеж дека дечињата ќе ја добијат потребната нега која ја заслужувате вие родителите и дечињата, рече Агатангел.

Најнови вести

Локални избори 2021