четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 57
home Вести

Митревски: Заев , Димитров и Шекеринска  се срам за Македонија и мора да бидат осудени за велепредавство

Митревски: Заев , Димитров и Шекеринска  се срам за Македонија и мора да бидат осудени за велепредавство

Не смее на Заев, Димитров и Шекеринска влакно да им фали бидејќи не смее да се дозволи заради нас не заради нив и тоа на овие протести треба да се каже тие не смеат да завршат како трагични фигури. Тие  не се трагични фигури на некакви идеали. Тие се трагедија и срам на Македонија и како трагедија и срам на Македонија треба да завршат на суд. Треба да бидат уапсени и да бидат кривично гонети заради ставање на Македонија во подредена положба према друга земја а кај народот  тоа се вика велепредавство изјави режисерот Дарко Митревски во емисијата ,,Заспиј ако можеш” .

Локални избори 2021