вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Вести

Митовски: Државата ни ја снемува додека си куцаме на тастатурите

Митовски: Државата ни ја снемува додека си куцаме на тастатурите

Додека ние си куцаме на тастатурите, државата ни ја снемува, пишува на Фејсбук новинарот Александар Митовски.

Денес, на ред дојдоа и униформите на полицијата. Претходно униформите на АРМ беа обезличени.

Македонија реално постои до Групчин. Кај и да е, Македонија ќе ја снемува и вдолж Повардарието, и кон исток и кон запад.

Следи економска/финансиска криза. Невработеност, сиромаштија и глад. Онака како што беше во 90-те кога се правеше приватизацијата.

Сега продолжете да кршите тастатури на ФБ…