четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 0
home Вести

Митовски: Боки 13-ка би бил вистински лидер на СДСМ, олицетворение на нивното владеење 

Митовски: Боки 13-ка би бил вистински лидер на СДСМ, олицетворение на нивното владеење 

Околу кандидатурата на Боки 13 за претседател на СДСМ Александар Митовски вечерва во “Заспиј ако можеш” на Алфа телевизија рече дека подобра идеја од тоа неможе да смислат ни самите тие во партијата. Бојан Јовановски или Боки 13-ка според Митовски би бил идеален лидер на таа партија. 

-Jас мислам дека човекот е возобличување на целокупната идеологија на СДСМ во последните 5 години. Подобра идеја не би можеле да смислат ниту самите тие во СДСМ. А кога зборуваме за рекет, корупција, мито, водење политика позади врата тогаш Боки 13 би бил идеалниот лидер на СДСМ, вели Митовски.

ЕУРО 2020

Македонија