петок, 30. септември 2022. Вести денес: 0
home Вести

Митовска: За овие две години покажавте дека работите само за лицата блиски до СДСМ

Митовска: За овие две години покажавте дека работите само за лицата блиски до СДСМ

На денешната собраниска седница обраќање имаше пратеничката од редовите на ВМРО ДПМНЕ Слаѓана Митовска. Таа кажа дека СДСМ воопшто не размислува ниту пак има направено една мерка за враќање на средната класа како што ветуваше во предизборието.

Митовска истакна дека за овие две години, владата покажа дека единствено работи во интерес на лицата блиски до СДСМ, но не и за интересите на граѓаните.

Најнови вести

Коронавирус