недела, 5. декември 2021. Вести денес: 100
home Вести

Митинг во 17:00 часот: Ќе се обратат Мицкоски, Арсовска и Котлар

Митинг во 17:00 часот: Ќе се обратат Мицкоски, Арсовска и Котлар

Од ВМРО-ДПМНЕ информираат дека во 17:00 часот ќе се одржи мини митинг кај спомен куќата „Мајка Тереза“.

На митингот свое обраќање ќе имаат: Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ,  Христијан Мицкоски, Данела Арсовска, кандидат за градоначалник на град Скопје и Наташа Котлар Трајкова, кандидат за градоначалник на општина Центар.

Коронавирус