петок, 30. септември 2022. Вести денес: 0
home Вести

Митески ги објави резултатите од општина Аеродром: Покажавте и докажавте дека сте за правда за Македонија

Митески ги објави резултатите од општина Аеродром: Покажавте и докажавте дека сте за правда за Македонија

Аеродромци, покажавте и докажавте дека сте за правда за Македонија, порачува Дејан Митески, претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Аеродром.

Тој ги објавува резултатите од претседателските избори, во сите делови од општина Аеродром, каде се гледа најголема поддршка за Силјановска Давкова наспроти Стево Пендаровски.

Конечните резултати од општина Аеродром покажуваат разлика од 3342 гласа. Имено, за кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ гласале 19.261 граѓани на Аеродром, а за кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, 15.919.

Неговиот статус го пренесуваме во целост:

Долно Лисиче
ВМРО-ДПМНЕ 848
СДС 320
разлика: 628

Горно Лисиче
ВМРО-ДПМНЕ 1374
СДС 490
разлика: 884

Ѓорѓи Капчев
ВМРО-ДПМНЕ 975
СДС 388
разлика: 587

Тодор Чангов
ВМРО-ДПМНЕ 1760
СДС 628
разлика: 1132

Населба Лисиче
ВМРО-ДПМНЕ 1493
СДС 1053
разлика: 440

Ново Лисиче
ВМРО-ДПМНЕ 1977
СДС 1828
разлика: 149

АСНОМ
ВМРО-ДПМНЕ 1730
СДС 1576
разлика: 154

Реонски центар (Македонски Бранители)
ВМРО-ДПМНЕ 758
СДС 569
разлика: 179

Мичурин
ВМРО-ДПМНЕ 1086
СДС 853
разлика: 233

Одлична поддршка и резултати и во МК Вардар, Горан Николовски, Јане Сандански, Острово, 13ти Ноември и Васко Карангелевски.

Конечни резултати во Аеродром:
ВМРО-ДПМНЕ 19261
СДС 15919
разлика: 3342

-Благодарност до сите за поддршката, тука не застануваме, борбата за Македонија продолжува, порача тој.

Најнови вести

Коронавирус