вторник, 4. август 2020. Вести денес: 190
home Вести

Мисовски наместо Џафери во Крушево за Илинден

Мисовски наместо Џафери во Крушево за Илинден

Од законодавниот дом информираат дека потпретседателот Горан Мисовски ќе ја предводи собраниската делегација која утре ќе присуствува на одбележувањето на 2 Август Денот на Републиката во Крушево.

Според најавите Мисовски заедно со Хари Локвенец и Дафина Стојановска, ќе положи венец свежо цвеќе во Крушево и тоа во 10:30 часот – Гроб на Никола Карев; Споменик на Слива „На хероите на Слива“; а во 11:45 часот – „Мечкин Камен“.

-Претседателот на Собранието, Талат Џафери, е во добра здравствена состојба, но по препорака на лекарите неопходен му е дополнителен одмор и мирување, велат од Собранието.

Коронавирус